| General | |
| Frequency Range | UHF:400-470 MHz |
| Channel Capacity | 256 |
| Zone Capacity | 16 |
| Operating Voltage | 3.8V |
| Battey Life(5/5/90 Duty Cycle,High TX Power) | Analog:12hours Digital:16hours |
| Dimensions(H×W×D) mm | 106×52×30 |
| Weight | 152g (with AN0435H19 and BL2202) |
| BT |
| Receiver | |
| Sensitivity(Analog) | 0.22μV (Typical) (12dB SIN AD) ; 0.4μV (20dB SIN AD) |
| Rated Audio Power Output | 0.5W |
| Transmitter | |
| Digital Vocoder Type | SELP |
