| Specs_Acc_GPS Module | |
| Connector Type | 3.5 mm jack |
| GPS/Glonass | GPS |
| Cable Length | about 1500 mm |
| Dimensions | 81.4* 45.4* 17.5mm |
| Weight | about 60g |
| Operating Voltage | DC 5V |
| Sensitivity | -140±3dBm (acquisition) -156±3dBm (tracking) |
| Cold Start (Time to First Fix) | <60s |
| Hot Start (Time to First Fix) | <10s |
| Re-acquisition Time | <5s |
| Horizontal Position Accuracy | <10m |
| Operating Temperature | -30℃~+60℃ |
| Storage Temperature | -40℃~+85℃ |
